Bezpłatne konsultacje Kosmetologika Instytut Małej Chirurgii Kosmetycznej Danuta Zwolińska
Otwórz oczy
Mała Chirurgia Kosmetyczna
Elektroliza
Akademia Igły
Kosmetologika
Nie wiesz co masz

Karboksykoterapia

Co to jest? Historia i Teraźniejszość

Karboksyterapia nie jest terapią nową. Pomysł zastosowania dwutlenku węgla w leczeniu niektórych schorzeń zrodził się w latach trzydziestych ubiegłego wieku, w głowach kardiologów francuskich z uzdrowiska Royat. Zastosowali oni dwutlenek węgla w leczeniu chorób tętnic obwodowych kończyn dolnych. Pacjenci z tymi chorobami poddawani byli kąpielom w wodzie nasyconej dwutlenkiem węgla.

Sześćdziesiąt lat później, w latach dziewięćdziesiątych dr Belotti i dr De Bernardi pracujący w Instytucie Termalnym w Rabbi, po raz drugi wprowadzili karboksyterapię do leczenia uzdrowiskowego.

oza przez-skórną drogą podania pojawiła się również możliwość podawania dwutlenku węgla przy użyciu iniekcji pod- lub śródskórnych. Stopniowo wydłużała się też lista wskazań do zastosowania karboksyterapii. Obok schorzeń żył (przewlekła niewydolność żylna, owrzodzenia żylakowe) i tętnic obwodowych (choroba Buergera, owrzodzenia miażdżycowe, owrzodzenia cukrzycowe) pojawiły się: cellulit, ogniskowy nadmiar tkanki tłuszczowej, rozstępy, łuszczyca, wypadanie włosów, wiotkość i starzenie skóry.

Jak działa karboksyterapia?

Dwutlenek węgla jest związkiem obecnym stale w naszym organizmie. Powstaje we wszystkich komórkach, jako jeden z końcowych produktów metabolizmu komórkowego. Przenika przez błony komórkowe i dostaje się do krwi, z którą transportowany jest do płuc, gdzie w procesie oddychania wymieniany jest na tlen. Ponieważ jest jednym z podstawowych produktów przemiany materii (w spoczynku, w ciągu godziny produkujemy 12 litrów tego gazu) nie dziwi fakt, że natura wykorzystała go do regulowania niektórych procesów biologicznych, między innymi do przepływu krwi w tkankach. Poza pobudzaniem oddychania w ośrodku oddechowym, zwiększenie ilości dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie małych, tętniczych naczyń krwionośnych, w wyniku czego dochodzi do lokalnego zwiększenia tkankowego przepływu krwi.

Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym, hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Tak więc zwiększenie stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

Przeciwwskazania

  • Ciężka niewydolność płuc.
  • Ciężka niewydolność serca.
  • Ciężka niewydolność nerek.
  • Terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

Koszt zabiegu

Rewitalizacja skóry

Powieki - pojedynczy zabieg 200 PLN
- karnet 3 zabiegi 500 PLN

Dekolt - pojedynczy zabieg 300 PLN
- karnet 3 zabiegi 750 PLN

Rozstępy, luźna tkanka skórna, blizny Od 300 PLN
Blizny Koszt zabiegu ustalany jest indywidualnie

Rozbijanie lokalnego nagromadzenia tkanki tłuszczowej

Broda - pojedynczy zabieg 250 PLN
- karnet 3 zabiegi (-15%)
600 PLN
- karnet 6 zabiegów (-25%) 1100 PLN
- karnet 10 zabiegów (-35%) 1600 PLN

Pojedyncze lokalizacje na ciele ( brzuch, uda, „boczki”) 300 PLN
- karnet 3 zabiegi (-15%) 750 PLN
- karnet 6 zabiegów (-25%) 1350 PLN
- karnet 10 zabiegów (-35%) 1950 PLN

Akceptujemy karty kredytowe

Bezpłatne konsultacje

Zapraszamy na konsultacje. Termin konsultacji należy ustalić telefonicznie: 660 773 624, (12)634-18-47 lub korzystając z formularza kontaktowego.

Instytut Małej Chirurgii Kosmetycznej Danuty Zwolińskiej ul. Krótka 6/1, 31-149 Kraków; instytut@zwolinska.krakow.pl.
Godziny otwarcia: wtorek-piątek 10:00 - 13:00 i 15:00 - 18:00, sobota 10:00 - 13:00, poniedziałek nieczynne.
Rezerwacja pod numerami (12) 634-18-47 i 660 773 624